Amfibią po Budapeszcie

Amfibią po Budapeszcie

Budapeszt jako pierwsza stolica na kontynencie europejskim oferuje zwiedzanie miasta autobusem-amfibią o nazwie River Ride.

Jest to luksusowy autobus o nowoczesnej sylwetce, z panoramicznymi szybami i wygodnymi siedzeniami. Decydując się na przejażdżkę tym nietypowym autobusem z pewnością przeżyjemy zdziwienie, gdy po jeździe zatłoczonymi ulicami miasta autobus niespodziewanie wjedzie do wody i popłynie z falami Dunaju, skąd turyści będą mogli podziwiać widoki na część Budy i Pesztu.

Ta jedyna w Europie tego typu atrakcja turystyczna cieszy się niezwykłym powodzeniem wśród turystów.

Trasa River Ride rozpoczyna się nieopodal zabytkowego budynku Węgierskiej Akademii Nauk w Peszcie. Następnie niezwykły autobus jedzie pod Parlament, bazylikę św. Stefana, Synagogę, Operę i na Plac Bohaterów. Dzięki specjalnej rampie zainstalowanej naprzeciwko Wyspy Świętej Małgorzaty autobus-amfibia wjeżdża do Dunaju. W trakcie gdy River Ride płynie Dunajem turyści mogą podziwiać Parlament, Pałac Królewski, Cytadelę. Za Mostem Łańcuchowym autobus zawraca i płynie z powrotem do rampy, po której zjechał do Dunaju. Po wyjechaniu na ląd jedzie on wzdłuż ciągnących się nad rzeką bulwarów i kończy trasę w pobliżu budynku Węgierskiej Akademii Nauk.

Zwiedzanie Budapesztu autobusem-amfibią trwa ok. 2 godzin. Wyjazd na trasę następuje od kwietnia do października o godz. 10, 12, 15, 17, a od listopada do marca o godz. 11, 13 i 15.

Ceny: bilet dla dorosłych 25 Euro, dla młodzieży od 6 do 14 roku życia 17 Euro, dla dzieci poniżej 6 lat gratis.

River Ride jest pojazdem całkowicie bezpiecznym posiadającym certyfikaty zagranicznych towarzystw klasyfikacyjnych dopuszczające go do ruchu po lądzie i wodzie.