Śladami Sissi

Śladami Sissi
Photo:Emil Rabending 1867, Public domain, via Wikimedia Commons
Śladami Sissi

Elżbieta Wittelsbach – pełne imię i nazwisko: Elżbieta Wittelsbach Amalia Eugenia, pieszczotliwy przydomek – Sissi. Urodziła się w Monachium 24 grudnia 1837 r., jako trzecie dziecko księcia bawarskiego Józefa i księżniczki Vilmy Ludoviki.

I to ona właśnie bylaby tą osobą, z powodu której zapraszam na wycieczkę do Gödöllő.

Jedną z głównych atrakcji tego miasta jest wspaniały zamek, który tak bardzo kochała królowa Elżbieta, jeden z trzech najpiękniejszych pałaców barokowych kraju.

Warto poświęcić przynajmniej pół dnia, aby poznać to wspaniałe miejsce, w tym historię ukochanej królowej Węgrów.

Królowa Elżbieta kochała Gödöllő, ponieważ miała tu wszystko, czego zawsze pragnęła, spokój, swoje ulubione kwiaty w ogrodzie, spotkania towarzyskie i rodzinne wakacje. Spacerując w pałacu mamy okazje przenieść się we fiołkowy świat Sissi, oglądnąć jej komnaty pałacowe, miejsce, gdzie ujeżdżała konie, ćwiczyła, gimnastykowała się, park, gdzie bawiła się z dziećmi, barokowy zamkowy teatr.

INFORMACJE DOTYCZĄCE PROGRAMU

6 godzin
Autobus, Auto
140 EUR
1, 2
3/5

“Pierwszy raz spotkałyśmy się z Małgosią w 2012 roku, podczas zwiedzania Budapesztu. Od tamtej pory nie wyobrażam sobie zwiedzania tego miasta oraz kraju z nikim innym. Cudowna kobieta, posiadająca nie tylko ogromną wiedzę, ale i również serce, którymi to z wielką radością obdarowuje swoich Turystów. Zwiedzanie z Małgosią to ogromna przyjemność, która pozostaje w naszej pamięci na lata. Nawet przez myśl mi nie przechodzi, abym mogła współpracować z kimkolwiek innym. Do zobaczenia wkrótce!”

– Dorotka

Złóż wniosek o program!

CZYM SIĘ INTERESUJESZ?

Informacja

Lacus sed viverra tellus in hac habitasse platea dictumst. Tortor vitae purus faucibus ornare suspendisse. Vulputate enim nulla aliquet porttitor lacus luctus. Enim sit amet venenatis urna cursus eget nunc lerisque.

Proszę wprowadzić następujące informacje!