Śladami Sissi

Śladami Sissi
Photo:Emil Rabending 1867, Public domain, via Wikimedia Commons
Śladami Sissi

Elżbieta Wittelsbach – pełne imię i nazwisko: Elżbieta Wittelsbach Amalia Eugenia, pieszczotliwy przydomek – Sissi. Urodziła się w Monachium 24 grudnia 1837 r., jako trzecie dziecko księcia bawarskiego Józefa i księżniczki Vilmy Ludoviki.

I to ona właśnie bylaby tą osobą, z powodu której zapraszam na wycieczkę do Gödöllő.

Jedną z głównych atrakcji tego miasta jest wspaniały zamek, który tak bardzo kochała królowa Elżbieta, jeden z trzech najpiękniejszych pałaców barokowych kraju.

Warto poświęcić przynajmniej pół dnia, aby poznać to wspaniałe miejsce, w tym historię ukochanej królowej Węgrów.

Królowa Elżbieta kochała Gödöllő, ponieważ miała tu wszystko, czego zawsze pragnęła, spokój, swoje ulubione kwiaty w ogrodzie, spotkania towarzyskie i rodzinne wakacje. Spacerując w pałacu mamy okazje przenieść się we fiołkowy świat Sissi, oglądnąć jej komnaty pałacowe, miejsce, gdzie ujeżdżała konie, ćwiczyła, gimnastykowała się, park, gdzie bawiła się z dziećmi, barokowy zamkowy teatr.

INFORMACJE DOTYCZĄCE PROGRAMU

6 godzin
Autobus, Auto
180 EUR
1, 2
3/5

“Pierwszy raz spotkałyśmy się z Małgosią w 2012 roku, podczas zwiedzania Budapesztu. Od tamtej pory nie wyobrażam sobie zwiedzania tego miasta oraz kraju z nikim innym. Cudowna kobieta, posiadająca nie tylko ogromną wiedzę, ale i również serce, którymi to z wielką radością obdarowuje swoich Turystów. Zwiedzanie z Małgosią to ogromna przyjemność, która pozostaje w naszej pamięci na lata. Nawet przez myśl mi nie przechodzi, abym mogła współpracować z kimkolwiek innym. Do zobaczenia wkrótce!”

– Dorotka

Złóż wniosek o program!

CZYM SIĘ INTERESUJESZ?

Proszę wprowadzić następujące informacje!