Programy

Programy

nasze Programy

Na moich turystów czekam z wieloma różnorodnymi programami dostosowanymi do ich zainteresowań i potrzeb. Staram się urozmaicać pobyt moich rodaków nowymi atrakcjami, których kolejność omawiam z nimi i wbudowuję w dni ich pobytu na Węgrzech.

Szlakiem wegierskiego wina 3 dniowy program

Wino na Węgrzech to nie napój, ale cenny specjał. Winorośl stała się charakterystyczną częścią krajobrazu, kultury i życia codziennego. Idealnie pasujące warunki klimatyczne i glebowe zapewniają najlepsze możliwości do produkcji win o niepowtarzalnym smaku.

Balaton i okolice

Wycieczka nad Balaton, po drodze zwiedzanie miast – Székesfehérvár, Balatonfüred, Tihany.
Balaton – największe słodkie jezioro Europy, nie bez powodu określane bywa węgierskim morzem, gdyż oprócz plaż i gwarnych kurortów ma swoją flotę i porty, a północno-zachodnie wiatry nierzadko burzą jego taflę, tworząc dwumetrowe fale. Długość linii brzegowej wynosi 230 km, a średnia głębokość – 3,6 m (z racji takiej głębokości woda szybko się nagrzewa, osiągając latem ok. 27°C).

Budapeszt w 3 dni

Budapeszt to jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Historyczne centrum miasta jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, co już wskazuje na piękno i kulturowe znaczenie tego miasta.
Stolica Węgier szczyci się bardzo zwartą średniowieczną starówką ze wspaniałymi zabytkami zgrupowanymi na stosunkowo niewielkim obszarze Wzgórza Zamkowego, dzięki czemu znajdują się one blisko siebie, co oznacza, że można wygodnie spacerować, dojść pieszo do wszystkiego, co nas interesuje. W Budapeszcie każdy znajdzie coś dla siebie, jest on idealnym miejscem na mały czy duży wypad przez cały rok. 

Budapest

Budapest w pół dnia

Pest – Plac Bohaterów, Vajdahunyadvára, najcieplejsze termy kraju – Széchenyi Fürdő, Lasek Miejski, ul. Andrássy, Bazylika Sw.Stefana, Parlament
Buda – Wzgórze Zamkowe, Baszty Rybackie, Plac Sw. Trójcy, Kosciól Macieja, zaplecza hotelu Hilton z ruinami klasztoru Dominikanów, Cukiernia Sissi, Pałac Budanski, Palac Prezydencki

1 dzien w Budapeszcie

Budapeszt ma tak wiele do zaoferowania, że po przyjeździe do miasta nawet nie wiemy, gdzie się udać. W Budapeszcie w 1 dzień jest wiele do zobaczenia, ale oczywiście każdy może dostosować swój plan podróży do własnych zainteresowań i tempa. Do planowania zebraliśmy poniżej najbardziej przydatne informacje o popularnych atrakcjach, zasługujących na uwagę miejscach i o polecanych Państwu możliwościach.

Budapest

Budapeszt w pigułce

Masz mało czasu, spieszysz się na następny program, czy po prostu uważasz, że wystarczy Ci 3 godziny na zaznajomienie się z Budapesztem, wybierz tą możliwość.

Przeżycia gastronomiczne

Na Węgrzech zachwycamy się pięknymi widokami, doceniamy dzieła sztuki, ale to próbowanie nowych rzeczy i gastronomia danego kraju zachęca nas do kolejnego przyjazdu do krajów bratanków.

Sissi

Śladami Sissi

Elżbieta Wittelsbach – pełne imię i nazwisko: Elżbieta Wittelsbach Amalia Eugenia, pieszczotliwy przydomek – Sissi. Urodziła się w Monachium 24 grudnia 1837 r., jako trzecie dziecko księcia bawarskiego Józefa i księżniczki Vilmy Ludoviki.